Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

 

“Herkes kendi hikayesinin kahramanıdır” demişler. Burcu ile Şule’nin öyküsü ise birden fazla kahramanla dolu. Zeytinyağı ve zeytinlerin esas rolleri paylaştığı bu hikaye artık daha da fazla kişiye ulaşmak için sabırsız. Şimdi sıra sizde. Sepete bir göz atın, dilediğinizi seçin. Öykülerine ortak olun…

 

“Sevdiğiniz şeyleri yapmak hayatta bereketin köşe taşıdır” sözü tam olarak Burcu Ünver ve ortağı Şule Güzel’i anlatıyor. Onlar; aşık oldukları doğaya, gönül verdikleri ağaca, sağlığa, berekete, lezzete inanmışlar ve bu nimetleri herkesle paylaşmaya karar vermişler. Burcu Hanım’ın yolculuğu küçük yaşlarda başlamış. İstanbul doğumlu olmasına rağmen çocukluğu memleketleri Akhisar’da zeytin ağaçlarının arasında geçmiş. “Zeytin nasıl toplanır, hasadı ne zaman yapılır, yağ nasıl sıkılır?” sorularının yanıtlarını öğrenerek büyümüş. Spor, okul ve iş hayatı derken zaman akıp geçmiş ama aklı hep orada kalmış. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’ni bitirmiş. Yıllarca kürek branşında lisanslı sporcu olarak birçok başarı elde etmiş. (2005’ten bu yana da ulusal hakem olarak devam ediyor.) 2010’da turizm sektörüne adım atmış. Halihazırda yönetici konumunda yurtdışı kurumsal organizasyonlar gerçekleştiriyor.

 

YOLLARI 5 YIL ÖNCE KESİŞMİŞ

 

5 yıl önce tanıştığı Şule Hanım, Sakarya’da dünyaya gelmiş. Uludağ Üniversitesi’nde iktisat okumuş. 2 yıl özel bir bankada yönetici konumunda çalışmış. 2007’de evlenmiş. “Hayatımda başıma gelen en güzel şey” dediği çocukları Tuğra, Efdal, Tamay ve Tansa’yı sağlıklı yetiştirmek, onlara ağaçlarını miras bırakmak için, “Çorbada benim de tuzum olsun” demiş. Girişimci kişiliğiyle Burcu Ünver’i cesaretlendirmiş ve hayallerine ortak olmuş. Sonra, kolları sıvamışlar. “İsmimiz ne olmalı?” diyerek arayışa başlamışken “Burjue” onları seçmiş. Ardından da, “Burjue’yu en iyi hangi logo anlatır, duygularımızı en iyi hangi renkler yansıtır, yağımızın nefasetini en güzel hangi şişe gösterir, reçellerimizin enerjisi hangi kavanozda belli olur?” diye birlikte günlerce düşünmüşler. Sorularına cevap ararlarken çok sevdikleri dostları Burcu Doyran (Stüdyo 30) imdatlarına yetişmiş. Butik tasarım çözümleriyle “Burjue” markası ortaya çıkmış. Bu süreci Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru izlemiş. 3 Mart 2017’de de tescil onayı alınmış.

 

ZEYTİNLİKLERİ AKHİSAR’DA

 

“Zeytinliklerimiz Akhisar’da. Taleplerimizi karşılayacak büyüklükte birkaç bahçeye sahibiz ve her geçen gün büyütmeye devam ediyoruz. Edremit, Trilye ve Domat cinsi ağaçlarımızdan yıllık ortalama 22-23 ton zeytin elde edebiliyoruz. Akhisar’daki akrabalarımızdan tabii ki destek alıyoruz. Köylülerimizin katkısı olmasa bu kalitede mahsul almamız, toplatmamız, sıktırmamız, taşıtmamız mümkün değil. İyi ki varlar” diyorlar.

Kendi sıkım tesisleri yok. Akhisar’daki bir tesisten yararlanıyorlar. Zeytinleri toplandıktan sonra soğuk sıkım yöntemiyle sıkılıyor ve ardından ambalajlanıyor. Ürünlerinin arasında zeytinyağının dışında, doğal ekşileme yöntemleri ile kırık-çizik yeşil zeytin ve aynı zamanda aromatik reçeller de yer alıyor. Hiçbir katkı maddesi kullanmadan, tamamen ananevi yöntemlerle ev yapımı olarak üretiyorlar. İlerleyen zamanda birkaç sürprizi daha yelpazelerine eklemeyi planlıyorlar. Tüketiciye halen web siteleri www.burjue.com ve instagram hesapları burjue_zeytinyagi üzerinden ulaşıyorlar. Gündemlerinde marketlerde yer almak da var. Yakın zamanda anlaşmalarını tamamlayıp daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyorlar.

 

HEDEF ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ

 

“2017-2018 dönemi bizim için güzel bir başlangıç oldu. Hedefimiz, The International Taste&Quality Institute-iTQi gibi tadımlara ürünlerimizi göndererek dünyaca ünlü şeflerin onayı ile üstün lezzet ödülü almak. Türkiye’de faaliyet gösteren birçok şirket gibi markamızla pazar payımızı artırmak. Kalitemizden asla ödün vermeden uzun yıllar damaklarda tat bırakmaya, sağlıklı ve doğal kalmaya devam etmek” diye de ekliyorlar.

 

(soldaki)

Şule Güzel: Çiçeği burnunda girişimci. “Annenin halinden en iyi bir başka anne anlar” diyor. Çocukları katkısız, doğal besinlerle beslemenin zorluğunu iyi biliyor. “Artık çorbada benim de tuzum olsun” diyerek kolları sıvıyor. Burcu’nun hayaline ortak oluyor. Burjue’nun sağlığını ve lezzetini herkese ulaştırmak için sabırsız.

(sağdaki)

Burcu Ünver: Yakası en beyazından, turizmci. Ruhu en adrenalin dolusundan, sporcu. Kalbi ise en aşk ile atanından zeytinde, doğada, ağaçta. Tam zamanlı hayal sahibi. Hayalinin peşinden koşuyor. Yakın gelecekteki planı ise zeytinleri, yağları, reçelleri ile yaşadığı aşkı herkesle paylaşmak.

 

Burjue Zeytin Zeytinyağı Gıda Ltd. Şti.

Burjue

Akhisar