Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

Anadolu’da Türk insanına zeytinyağını tanıtmada ve tüketim alışkanlığı kazandırmada öncülük eden, logosunda bulunan vapur nedeniyle ‘Vapurlu Yağ’ olarak bilinen Kristal Yağları, 81 yıllık deneyimini yeni yatırımlar ve ürünlerle taçlandırıyor.

Kristal’in bir asra yaklaşan hikayesi 1860’lı yıllarda Micaleff ailesinin Malta’dan İzmir’e bir vapurla gelmesiyle başlıyor.1938’de Anthony Micaleff’le zeytinyağı üretimine başlayan Micaleffler, 1945’te Türkiye’nin ilk zeytinyağı markalarından birinin yaratıcısı oluyorlar ve dedelerini bu bereketli topraklara getiren vapuru da unutmayıp markalarının logosuna taşıyorlar. Bu genç markaya ürünlerinin berraklığına, saflığına ve değerine yakışır bir ad veriyorlar: Kristal…

Ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olan Kristal Yağları Genel Müdürü Christopher Dologh, “Gönüllerini ve hayatlarını zeytin ağacına adamış bir aileyiz. Kristal, zeytinyağı kültürünün Türkiye’de yeşermesine, gelişmesine nesiller boyu öncülük ve hizmet etmiş bir marka, hatta bazıları için bir markadan da fazlası. Anadolu insanı ‘Kristal Zeytinyağı’ demektense bize logomuzda yer alan vapur görselinden esinlenerek ‘Vapurlu Yağ’ demeye başlamış. Yani Kristal, Anadolu’da yaygın bir şekilde ‘Vapurlu Yağ’ olarak da biliniyor” diyor.

 

MODERN TESİSLER, AKREDİTE LABORATUVAR

 

Ayvalık ve İzmir’deki modern tesislerinde üretim yaptıklarını dile getiren Dologh, Bornova’da bulunan 20 bin metrekare üzerine kurulu ana fabrikalarında doğayla bütünleşmiş ekolojik dengelere ve insan sağlığına duyarlı bir şekilde hizmet verdiklerini söylüyor.

El değmeden üretim ve ambalajlama yaparak, zeytinyağını en sağlıklı saklama koşulu olan cam şişe ve kaliteli teneke ambalajlarda tüketiciye sunduklarını, iç piyasanın yanı sıra 25’in üstünde ülkeye ihraç ettiklerini belirten Christopher Dologh, TS EN ISO 9001 Kalite, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerine sahip olduklarını, tüm ürünlerinin Helal Gıda ve Kosher sertifikalı olduğuna dikkat çekiyor.

Ürünlerinin hem iç piyasada Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi tarafından, hem de yurt dışında Uluslararası Zeytin Konseyi’nce kontrol edildiğini belirten Dologh, bunun yanı sıra kendi laboratuvarlarının da dünya çapında tanınan sayılı laboratuvarlar arasında bulunduğunu kaydediyor.

 

E-TİCARET SİTESİ DE HAYATA GEÇTİ

 

Dijital pazarlama altyapısını günün teknolojik gerçeklerine paralel olarak güncellediklerini ve e-ticaret sitesini hizmete aldıklarını paylaşan Christopher Dologh, “Amacımız fabrika stoklarından doğrudan tüketiciye aracısız olarak gerçek zeytinyağını ulaştırmak. E-ticaret sitemizde mevcut ürün portföyümüzde bulunmayan farklı ürünlerin de satışını yapıyoruz. Bununla beraber dijital kanallar üzerinden dijital pazarlama enstrümanlarını devreye sokarak markamıza yatırım yapıyoruz. https://shop.kristalyaglari.com/ sitesinden tüm ürünlerimize erişilebiliyor” diyor.