Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

Aleyna Yılmaz ve Büşranur Ayrancı birlikte iletişim okumuşlar ama mezun olduktan sonra bu işi yapmak yerine ticarete atılmaya karar vermişler. Bu yolculukta ürün gamı olarak zeytin&zeytinyağında karar kılmışlar. Marka olarak da ‘Kadın’ anlamına gelen ‘La Femme’de karar kılmışlar.

 

Onlar iki genç kadın girişimci ve aynı zamanda okul arkadaşı. Aleyna Yılmaz ve Büşranur Ayrancı, Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde birlikte okumuşlar. Mezun olduktan sonra, lisans alanlarının dışında bir iş yapmaya karar vermişler.

Genç yaşta ticarete atılmanın daha verimli olacağı düşüncesiyle de bu sürecin bir parçası olmuşlar. Bu yolculukta ürün gamı olarak da zeytin ve zeytinyağında karar kılmışlar. Haziran 2018’de düğmeye basmışlar. Henüz çok genç olmalarına rağmen önümüzdeki süreçte hızlı ve verimli adımlar atmayı hedefliyorlar.

 

TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI

 

“Türkiye bulunduğu coğrafi konum ve sahip olduğu iklim özellikleriyle diğer birçok Akdeniz ülkesi gibi dünyanın önde gelen zeytin ve zeytinyağı üreticilerinden sayılıyor. Bu kapsamda zeytin tarımı desteklenerek zeytinyağı üretimine teşvik sağlanıyor. Günümüz itibariyle Türkiye’nin dünya sıralamasında üst kategorilerde yer alması bizim de bu yola olumlu yönde teşvikimizi sağladı” diyorlar.

 

FRANSIZCA KÖKENLİ BİR SÖZCÜK

 

Zeytinlikleri Akhisar’da. Ağırlıklı Trilye cinsi. Yıllık 30 ton kapasiteye sahipler. Sıkımı kendilerine ait tesiste gerçekleştiriyorlar. Markalarının adı ‘La Femme’. Fransızca kökenli bir sözcük. ‘Kadın’ anlamına geliyor. Aynı zamanda ünlü ressam Picasso’nun yalın 2-3 çizgiden oluşan kadın figürlü tablosu da bu ismi taşıyor.

Gencecik bu iki girişimcinin marka olarak ‘La Femme’yi tercih etmelerinin ana nedeni de kadınların ticarette daha güçlü bir yer edinebilme potansiyellerini öne çıkarma düşüncelerinden kaynaklanmış.

 

BAYRAĞI İLK ELE BİZ ALDIK

 

“Markamız için bayrağı ilk ele alanlar biz olduk. Bu nedenle marka hedef ve stratejilerimizi geliştirerek gelecek nesillere yön vermeyi düşünüyoruz. Tüketiciye sosyal medya aracılığıyla ulaşım sağlıyoruz. Özel tatları tercih eden restoran, gurme şarküteri ve butik kafelerle de iletişim halindeyiz. Portföyümüzde soğuk sıkım, rafine, taş baskı, natürel zeytinyağı çeşitlerimiz yer alıyor. La Femme markasını zeytinyağıyla özdeşleştirmiş bulunsak da ilerleyen dönemlerde ürün skalamıza yüzde 100 doğal kahvaltı ürünlerini eklemeyi hedefliyoruz” diye konuşuyorlar.

 

MOTTO: HEDEFİNİZ ZİRVE OLSUN

 

“Ticaretin bulunduğu yerde hedefleriniz her zaman daha geniş ve kapsamlı olmalı” düşüncesinden hareketle gündemlerinde ihracatın her zaman olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyleyen Yılmaz ve Ayrancı, ekliyor:

“La Femme olarak dünya zeytinyağı üretiminde, yasal süreç ve prosedürleri tamamlayarak bu paydanın içinde yer edinmeyi planlıyoruz. Üretimden işlemeye iç ve dış ticaretten genişlemeye kadarki süreçte hedefimizi daima en üst seviyede tutuyoruz. Markamızla çıktığımız ticaret yolunda mottomuz her zaman şu: Kendinize inanın! Hedefiniz zirve olsun. Ya zirvede ya da zirveye yakın olursunuz.”

 

Hülya Yılmaz

La Femme

Akhisar

 

Aleyna Yılmaz, Büşranur Ayrancı