Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

Poyraz Zeytinyağları, mucize ağaç zeytinin ölümsüzlük iksiri Ege zeytinyağını dünya mutfaklarıyla buluşturmak için çıktığı yolda bugün ‘Poyraz’ ve ‘Egece’ markaları ile 30 ülkeye ihracat yapıyor.

 

“Kutsal bir aileden gelmiş olmanın en önemli işareti, bir zeytin ağacının altında doğmuş olmaktır” demiş, İonya’nın baş kahramanı, Atina’nın efsanevi kralı Theseus…

Poyraz Zeytinyağları da kutsal kabul edilen bu mucize ağacın ölümsüzlük iksiri Ege zeytinyağını dünya mutfaklarıyla buluşturmak için çıktığı yolda bugün 30 ülkeye ihracat yapıyor. ‘Poyraz’ ve ‘Egece’ markaları ile altın sarısı Ege zeytinyağını hem Türkiye’ye, hem de dünyaya sunan firma, katıldığı fuarlardan da ödüllerle dönmeyi sürdürüyor.

Poyraz Zeytinyağları’nın kendine özgü eşsiz tat, koku ve aroması hiç kuşkusuz Ege’nin en iyi zeytinlerinden üretilmesinden kaynaklanıyor.

 

DÜNYA PAZARINDA TANINIYOR

 

Başta ulusal gıda fuarları olmak üzere uluslararası zeytinyağı fuarlarına katılımını sürdüren Poyraz Zeytinyağı, dünya pazarında bilinen bir marka haline gelmeyi başarmış durumda. ‘Egece’ ve ‘Poyraz’ markalarıyla ulusal ve uluslararası fuarlara katılıma yıllardır özen gösteren firma, bu sayede hem bilinirliğini artırken, hem de yeni pazarlarda Ege zeytinyağını tanıtıyor.

Katıldığı fuarlar ve etkinliklerde tadım ödülleri de almayı sürdüren Poyraz Zeytinyağı, en son 8’inci Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı katılımcılarından büyük ilgi görürken, aynı zamanda kalite ödülünün de sahibi olmuş.

 

UZZK’DAN KALİTE ÖDÜLLÜ

 

UZZK tarafından yapılan kalite kontrol programı kapsamında gerçekleştirilen denetimler neticesinde ‘kalite uygunluk belgesi’ aldıklarını söyleyen Genel Müdür Soykan Yanya, bu tarz ödüllerin motivasyonlarını artırdığını söylüyor. Kaliteli ve sağlıklı zeytinyağı hedefiyle sürekli çalıştıklarını belirten Yanya, “Bu ödül kalitemizin tescili anlamına geliyor. Böylesi bir belgeyi almak Poyraz Zeytinyağı için gurur vesilesi” diyor. Fuarda büyük ilgiyle karşılaştıklarını kaydeden Soykan Yanya, “İzmir’in en önemli fuarları arasında yer alan Olivtech’e her yıl katılıyoruz. Şehrimizdeki bu önemli fuar sektörümüzün buluşması açısından büyük önem arz ediyor” diye konuşuyor.

 

ORTADOĞU PAZARINDA DA VAR

 

En son Sial Middle East Abu Dhabi Uluslararası Gıda Ürünleri Fuarı’na katıldıklarını vurgulayan Yanya, bu organizasyonun uluslararası yiyecek – içecek endüstrisi için olduğu kadar, Ortadoğu için de önem arz ettiğini ifade ederek, “Şirketlerin Ortadoğu pazarında yer alma ve yerleerini güçlendirmesine imkan sunan bu fuarda yer almak, Poyraz markasının daha fazla noktaya ulaşmasına katkı sağlayacak. Gıda üreticilerine, distribütörlere, ithalatçılara, toptancılara ve perakendecilere yönelik bu etkinlikte birçok insanla temas kurduk” bilgisini paylaşıyor.

 

8’inci Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’nda UZZK tarafından verilen “Kalite Uygunluk Belgesi” almaya hak kazanan Poyraz Zeytinyağı’nın ödülünü Genel Müdürü Soykan Yanya’ya UZZK Başkanı Ümmühan Tibet teslim etti.

Poyraz Zeytinyağı Tarım A.Ş.

Poyraz, Egece

Ege