Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

Ayvalık’ta 2009’da ‘Ekbir’ markasıyla başladıkları üretimlerine geçen yıl ‘Bireller Olive’ markasını da dahil eden Saffet-Arzu Birel, yollarına doludizgin devam ediyor. Eski sistem taş kırma yöntemi ile yeni teknoloji kontinü sistemini birleştiren tesislerinde yörenin en seçkin zeytinlerinden doğadaki saflığını koruyarak soğuk sıkım zeytinyağı üretimi yapan Birel Zeytincilik, ilk günden beri kaliteden ödün vermeden, hijyenik şartlarda hizmet sunuyor. Firma; bu eşsiz meyveden, en doğal haliyle, bekletmeden, yüksek sıcaklığa maruz bırakmadan ve özenle yılda 100 ton zeytin, bin 500 ton da zeytinyağı imal ediyor. Toplanış şekline göre sırık ve dip olarak ayrı makinelerde sıkılarak elde edilen zeytinyağları kalite ve nefaset kaybına uğratılmadan ambalajlanarak tüketicilere ulaştırılıyor.

EN LEZİZ MOLA

Birel çifti bu yıl fabrika satış mağazasına ilave olarak İzmir-Çanakkale Karayolu’nda ‘Bireller Olive Mola’ adında bir tesis daha hayata geçirdi. Burada, ‘Ekbir’ ve ‘Bireller Olive’ markalı ürünlerin yanı sıra eşsiz lezzetler de sunuluyor. Bu şirin mi şirin tesiste yolculuklarına keyifli bir mola veren konuklar, tamamı sızma zeytinyağıyla hazırlanmış, ev yapımından farksız kahvaltıdan ızgara köfteye, Ayvalık tostundan gözlemeye hepsi birbirinden leziz, hijyen ve kaliteli ürünlerle açlıklarını bastırabiliyor.

AZ AMA ÖZ OLSUN

Arzu Hanım, “Doğruluğumuzdan ve kalitemizden asla taviz vermiyoruz. ‘Az olsun, öz olsun’ ilkesiyle, hastalıkların bu kadar arttığı, yapaylığın, kimyasalların gıdalarda bu kadar fazla kullanıldığı günümüzde sağlıklı nesilleri hedefleyerek üretim yapıyoruz. Çocuklarımızın yemesini istemediğimiz hiçbir ürünü üretmiyor, ürettirmiyoruz. Bu değerimizi yeni markamızla hak ettiği yere getirmeye baş koyduk. Hem Ekbir’i, hem de Bireller Olive’yi aynı çatı altında bağımsız olarak büyütmek ve tüm dünya ile tanıştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyor.

ATA TOPRAĞINA VEFA

‘Bireller Olive’ markasının doğuşunun altında ata topraklarına minnetin ve kayınpederi Ahmet Ajlan Birel’e vefa borcunun yattığını bir kez daha çizen Arzu Birel, temel ilkelerinin en doğru üretim ve dalından en doğal haliyle Ayvalık coğrafi işaret tescilli bu toprakların zeytin&sızma zeytinyağını tüketicilere ulaştırmak olduğunu da vurguluyor. “Tüm dünyada kabul gören yöremizin sızma zeytinyağını ‘Bireller Olive’ ile tanıtmak ise tek hedefimiz” diye ekliyor.