Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

 

 

Ürününüzün karviziti onlardan soruluyor

 

Günümüz rekabetçi piyasasında ambalajlı ürünlerin önemi gün geçtikçe daha da artıyor. Tüketiciler, ürün çeşitliliği karşısında tercih yaparken seçici davranışlar gösteriyor. Eğitim seviyesinin yükselmesine paralel olarak satın alınacak ürünlerin sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretilmiş olmasına dikkat ediliyor. Bu nedenle ambalaj çok önemli bir parametre. Bir anlamda ürünün kartviziti. Çağdaş üretimin ve markalaşmanın yolu. Aynı zamanda içindeki nesneyi dış etkenlerden koruyan, uzun süre sağlıklı olarak muhafaza edilmesini sağlayan, stoklanmasını kolaylaştıran, içindeki ürünün farklılığını bir çırpıda sunan bir dış giysi. Tüketiciyle ürünün ilk buluşması. Nasıl ki uzmanlar aşkın ilk 8.2 saniyede gerçekleştiğini iddia ediyorlarsa tüketicinin bir ürün hakkındaki fikri de günümüzün hızlı dünyasında aynı şekilde oluşuyor. İyi bir ambalaj tüketicide olumlu bir izlenim uyandırıyor. Bir oluklu mukavva ya da bir karton kutunun asıl işlevi içine konulan ürünü dış etkenlerden korumak ve rahat taşınmasını sağlamak olsa da belki de daha önemli olarak firmanın vizyonunu, işine ve müşterisine verdiği değeri bir anda özet olarak tüketiciye sunuyor.

ÜÇ KARDEŞİN İSİMLERİNİN İLK HARFİ

İzmir Torbalı’da kurulu DEY Ambalaj da bu bilinçle Aralık 2015’ten bu yana her geçen gün büyüyen ürün gamıyla müşterilerine hizmet veriyor. Bu sektöre yatırım fikri Güray Yaylalar’a ait. Ancak işin başında çocukları Yeliz ve Eray Yaylalar var. Zaten firmanın adı da Derin, Eray ve Yeliz Yaylalar kardeşlerin isimlerinin ilk harflerinden oluşuyor. Markanın yaratıcısı ise Yeliz Hanım. Logo tasarımını da o yapmış. Yaşar Üniversitesi’nde tasarım okuyan Yeliz Yaylalar bir süre İstanbul’da çalışmış. Sonrasında, babasının, aldığı eğitime yönelik bir iş yapması arzusuyla kurduğu firmanın sorumluluğunu üstlenmiş. 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip tesiste karton veya mukavvadan koli, kutu ve benzeri muhafazaların imalatı konularında hizmet verdiklerini söyleyen Yeliz Hanım, şöyle diyor:

AİLE İÇİN BAŞLADILAR SONRASI GELDİ

“Başlangıçta aile şirketlerimizin ambalaj ihtiyacını karşılarken, şimdilerde her geçen gün büyüyen müşteri portföyümüzün taleplerine de yetişmeye çalışıyoruz. İşinin uzmanı dinamik kadromuz ve son teknoloji makinelerimizle müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çeşitli sektörlere istedikleri ebat, baskı ve kesimde ambalaj üretiyoruz. Amacımız, ürün yelpazemizi genişleterek büyüyüp gelişmek. Müşterilerimizin ürünlerini tüketicilere en ekonomik yolla ulaştırmalarına aracı olmak. Ürünlerinin piyasada tutunabilmesine katkıda bulunmak. Onlara maksimum korumayı sağlayacak uygun ambalaj malzemesi tedarik ederek olası bozulmaları önlemek, böylece çevresel atıkları azaltmak, sağlıklı ürün zincirinin oluşmasında katkı sağlamak. İşçilik maliyetlerinden, zamandan, enerjiden, stok alanından, nakliyeden, üretim firelerinden, atıl ürün oluşmasından tasarruf etmelerine yardımcı olarak maliyetlerini düşürmek. Firma imajlarına ve markalaşmalarına destek vermek. Bir anlamda onlara en etkili reklam materyalini sunmak.”

ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜNE DE GİRİYORLAR

Yeliz Yaylalar, önümüzdeki günlerde hayata geçecek yeni bir yatırımı da paylaşıyor: “Organik ürün işine giriyoruz. Ağırlık zeytinyağı üzerine olacak. Kuşadası Gökçealan köyündeki bahçelerimizin zeytinini sıkacağız. Tesisimiz Tire OSB’de. Markamız, logomuz hazır. Eylülde düğmeye basacağız.”