Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

 

Ege’den gelen lezzet

 

Sıvıyağ pazarının lider markalarından Yudum’un öyküsü 1984’te başlıyor. O yıl Ayvalık’ta fabrikası kurulan, 1985’te ilk kez tüketicisiyle buluşan Yudum, öncelikle yemeklik ayçiçek yağı üretmeye başlamış. 1995’te firmanın tamamı ‘Unikom’ unvanıyla Unilever Şirketler Topluluğu’na dahil olmuş. 2004’te adı Yudum Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değişmiş. 2008’de ise Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Kuzey Afrika, İran ve Orta Asya’da sıvıyağ, şeker, ambalaj, perakende ve emlak sektörlerinde faaliyet gösteren Savola Group’un bünyesine katılmış. Sonrasında sırasıyla ‘zeytinyağı’, ‘omega3 karışım sıvıyağ’, ‘kızartma ustası’ ve ‘ziyafet’ lansmanlarıyla sıvıyağ kategorisinde tüketicilere farklı yemekler ve pişirme şekillerine uygun yenilikçi ürünler sunmuş. Yudum günümüzde de pişirme, sağlık ve lezzet açısından katma değerli ürünler sunmayı hedefleyen bir marka olarak, doğru yemeğe doğru çeşit yağın kullanılması için tüketicileri bilinçlendirme hedefiyle yoluna devam ediyor.

EGE’MİN BEREKETİ KADININ EMEĞİ

Bu strateji paralelinde geliştirdiği inovatif ürünlerle farkını ortaya koyan Savola Gıda’nın en yeni üyesi ise ‘Egemden’... Zeytinyağı kategorisindeki gücünü, başta Ayvalık olmak üzere Ege’deki zeytin ağaçlarının bereketinden alan ve yeni markası Egemden’e taşıyan Savola Gıda, bu alanda da birbirinden önemli, hem damaklara, hem kalplere, hem sofralara, hem de var olduğu topraklara dokunan projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor. İnovasyonu önemseyen, lezzet kadar tüketicinin ihtiyaçlarına en ideal çözümleri bulmak için titizlikle çalışan Savola Gıda, Egemden’le, Ayvalık’ta çok özel bir sosyal sorumluluk projesine de imza attı. “Ege’min Bereketi Kadının Emeği” ile Ayvalıklı ev kadınlarını üretmeleri ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları için destekledi.

HAYALLERİNİ ŞİŞELERE İŞLEDİLER

Proje kapsamında, Egemden’in özenle seçtiği, en kaliteli Ayvalık zeytinyağı ile doldurulan şişelere hayallerini ve sevgilerini işleyen maharetli eller, üretmenin verdiği mutlulukla aile bütçelerine katkı sağladı. Ayvalıklı kadınların hayalleriyle hayat bulan ve birer sanat eseri niteliğindeki ‘Egemden’ şişeleri bir ‘Yudum’ mutluluk hikayesine dönüştü. Projenin diğer bir amacı da Ayvalık kültürüne ve değerlerine sahip çıkmak olduğundan, şişe tasarımlarında ilçeyle özdeşleşmiş zeytin ağaçları, tarihi kapılar ve kediler gibi imgelerden ilham alındı. Proje boyunca benzer hayallere sahip yeni arkadaşlıklara da vesile olan Egemden bir yandan Ayvalıklı kadınlara verdiği destekle yepyeni bir yaşamın kapılarını aralarken, aynı zamanda da Ayvalık zeytinyağının yurtiçi ve yurtdışında tüketicilerce tanınmasına imkan sağladı.