Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

1993’te kurulan, çeyrek asırlık geçmişinde inşaat sektöründe prefabrik, betonarme ve çelik konstrüksiyon olmak üzere sayısız fabrika inşaatı projesi hayata geçiren Piyap İnşaat, zeytin ve zeytinyağı sektörüne yönelik hizmetlerine de devam ediyor.

Akhisar OSB’ndeki tesislerin çoğunun kuruluşunda imzası bulunan Piyap İnşaat, aynı zamanda Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı İhtisas OSB, İzmir Atatürk OSB, Aliağa OSB, Manisa OSB, Söke OSB, Ortaklar OSB ve Çine OSB’de çeşitli projeler yürütüyor. Firma bir yandan da kendi üretim kapasitesini artırıyor. Akhisar OSB’de kurduğu yeni tesise taşınan firma, geçtiğimiz günlerde Söke OSB’de de aynı büyüklükteki fabrikasını açtı.

TOPLAM 187 TESİS KURDUK

Şu an en büyük şantiyelerinin Söke ve Çine OSB’de olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Şiyar Ertene, “Söke’de 8 aktif şantiyemiz var. Söke OSB’de artan iş hacmine yanıt verebilmek için kendimize de bir fabrika kurduk. Akhisar OSB’de olduğu gibi 5 bin metrekare büyüklüğünde. 2017 sonu itibariyle Türkiye genelinde, İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere, farklı ölçeklerde 187 fabrika inşa ettik.

OSB’lerde sadece müteahhit olarak değil, yatırımcı olarak da yer alıyoruz. Bir sanayi kuruluşu üretime geçene kadar her süreçte yatırımcıya danışmanlık yapıyoruz. Akhisar OSB, 8-10 yıl önce bu durumda değildi. Sanica, Karyer Isı Transfer, Aldağ Isıtma Soğutma, Kervan Gıda, TBG Gıda gibi önemli firmaları bölgeye kazandırdık” diyor.

O İŞTE DE UZMANLAŞTIK

Büyüyen iş hacmine paralel olarak araç parkurlarını da iki katına çıkardıklarını ifade eden Ertene, “Akhisar OSB’nin yanı sıra Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Türevleri İhtisas OSB’de yapımı süren ve yeni başlayacağımız projeler var. Zeytin ve zeytinyağı sektörüne yönelik tesis konusunda uzmanlaştığımızı söyleyebilirim. Salihli’deki Aysan Zeytin Gıda, Akhisar OSB’deki Çetin Zeytincilik, Hünkar Zeytincilik, Aydoğmuş Zeytincilik ve Alhatoğlu Zeytinyağı Depolama Tesisi ile Akhisar Zeytinliova’daki Toprak Zeytincilik’te bizim imzamız var.

Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Türevleri İhtisas OSB’de de Can Birlik’e ait tesisin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Piyap olarak en büyük özelliğimiz gittiğimiz yerlerde yatırımlar yapmak Akhisar’da kazanıyoruz, Akhisar’a yatırım yapıyoruz. Söke’de kazanıyoruz Söke’ye yatırım yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte Akhisar’da hayata geçirmeyi düşündüğümüz kendimize ait otel ve benzin istasyonu projelerimiz de var”” bilgisini paylaşıyor.

Konuta da gireceğiz

Piyap İnşaat’ın konut sektörüne de gireceğini belirten Şiyar Ertene, “Bünyemizde 4 firmamız var. Piyap İnşaat’ın yanında konut ve AVM inşaatları yapan Piport İnşaat, enerji sektöründe çalışan Piyap Enerji ve çelik üretimi yapan Piyap Çelik. Piyap Çelik üretime başladı. Piyap Enerji’de ön çalışmalar sürüyor. Piport İnşaat’ta ise proje çalışmaları devam ediyor. Yıl sonuna doğru konut ve AVM inşaatlarına başlayacağız” diyor.

Çelik hasır üreteceğiz 

Konusunda uzman en iyi mimar ve mühendislerle çalışıp, yenilikçi, fonksiyonel ve estetik tasarımlarla en iyi projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydeden Şiyar Ertene, ekliyor: “Akhisar OSB’deki yeni fabrikamızda çelik hasır imalatına başlıyoruz. Bunun yanında, yaptığımız fabrika inşaatlarının doğramalarını da yine aynı fabrika içinde gerçekleştiriyoruz.”