Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra bütün dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’ye de sıçrayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hijyenik ürünlere olan ilgiyi artırdı. Olası riske karşı önlem almak isteyen vatandaşlar, özellikle doğal yapım olan ve hiçbir katkı maddesi içermeyen sabunlara ve kolonyalara yöneldi.

El ve yüz yıkamalarında derinlemesine temizlik sağlaması nedeniyle de rağbet gören sabunlar arasında en büyük talep ise zeytinyağından yapılanlar… İnsanlık tarihinin en eski dezenfektanlarından biri olarak bilinen zeytinyağı sabunu, doğal olması ve yüksek kir tutucu özelliğiyle dikkat çekiyor. Zeytinyağı, tekli doymamış yağlara sahip. Bu yüzden, tekli doymamış yağların özelliği sabunun temizleme gücünü daha çok artırıyor. Zeytinyağı sabunu eldeki kire direkt olarak yapışıyor. Doymamış olduğu için de kiri oradan söküp alarak üzerinizden dışarıya çıkmasını sağlıyor. Aynı zamanda içinde gliserin olduğu için herhangi bir şekilde cildinize zarar vermeden temizliğini yapıyor.

Bu kadar mı? Tabii ki, hayır. Aynı zamanda kuru ciltler için ideal bir nemlendiricidir. Cildin soyulmasını engeller. Cilde ışıltı kazandırır. Cilt lekelerini azaltır. Uzun süreli kullanımda sivilce oluşumunu engeller. Çatlakları giderir. Gözeneklerin açılmasına yardımcı olarak cildin nefes almasını sağlar. Ciltte yumuşaklık oluşturur. Ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Alerjik etkileri azaltır, hatta yok eder. Cildin yenilenmesini sağlar. Kadınların korkulu rüyası olan selülitlerin giderilmesini de sağlar.

Virüse karşı etkili

Koronavirüsle birlikte önemi bir kez daha ortaya çıkan ürünlerden biri de hiç kuşkusuz kolonya. Uzmanlara göre kolonya, Kovid-19’a karşı etkili bir önlem. Özellikle 80 dereceli olanı virüsü öldürüyor. Şu sıralar adeta yok satıyor. Vatandaşlar yurdun dört bir köşesinde kolonya satın almak için uzun kuyruklar oluşturuyor. Birçok çeşidi ve farklı esansları arasında biri var ki, gerek antimikrobiyel potansiyel taşıması, gerek iç açıcı, otantik ve uyarıcı etkisi, bir o kadar hoş kokusuyla insanı cezbediyor. Zeytin çiçeğinden yapılan bu kolonya, mucize ağacın ölümsüz ve zamana meydan okuyan dik duruşunu, sağlık iksiri özelliğini hatırlatarak yaşamımızın her anını tazeliyor.