Cumhuriyet Bulvarı No: 82 Erboy 2 İş Merkezi

Dağhan Çatalkaya genç bir girişimci. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu. Anadolu Üniversitesi’nde de işletme okumuş. Yıllarca pazarlama sektöründe çalışmış. Sonrasında, tamamen kendi imkanlarıyla ‘Zeytin Masalı’ adında bir zeytinyağı markası yaratmış.

 

HER ŞEYİ TEK BAŞINA YAPIYOR

 

“Evimizde zeytinyağından başka bir ürün kullanmıyorduk. Yağımızı da Bodrum’dan alıyorduk. Ağustos 2017’de bunu işe dönüştürüp herkese sağlıklı zeytinyağı sunabileceğimi ve düşündüm. İşimden ayrıldım ve tüm enerjimi bu alana verdim. Tüm aşamalarda tek başımayım. Milas’tan en iyi zeytinleri toplayıp soğuk sıkım olarak sıktırıyorum. Ambalajlamasını evde yapıyorum. İstanbul içi tüm teslimatları arabamla kendim gerçekleştiriyorum. Böylece müşterilerimle birebir muhatap oluyor, dostluklar kuruyor ve güven veriyorum” diyor.

 

İKİZLERİ NE YİYORSA ONU SATIYOR

 

Dağhan Çatalkaya işe 5 tonla başlamış, şu anda Türkiye’nin hemen hemen her yerine internet üzerinden satış yapıyor. Birçok ünlü restorana da ürün veriyor. Ayrıca, Rusya ve Abhazya’ya ihracatı var. Tümü doğal yollarla üretilmiş zeytinyağı, zeytin ve zeytinyağlı sabun çeşitleriyle ‘Zeytin Masalı’nı markalaştırmak için gecesini gündüzüne katıyor. Son söz olarak, “İkiz çocuklarımın yediği ürünleri satıyorum” diyerek, lezzet ve kalitesine duyduğu güvene işaret ediyor.